Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3331248



*

nr 333 1248


Vas

Keramik, Tapio Wirkkala, H.16


Utrop:

100 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 oktober 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/10 02:28:40 1      100 kr
24/10 23:14:41 2      150 kr
25/10 09:50:49 3      ledande budet*


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tapio wirkkala vas
  • 6089 Golvvas
    Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 19:48
  • 6309 Golvvas
    Kina. Höjd: 46cm
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:09
  • 6158 Penselvas
    Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:41
  • 6612 Penselvas
    Kina. Höjd: 29 cm
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 18:07
  • 6181 Vas
    + skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:09
  • 6532 Vas
    + skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    12 jan kl 20:50




Ladda ner broschyr